5 miejsc warte zobaczenia w Rzymie

Rzym to miasto, które nie trzeba przedstawiać. Kiedyś to tu właśnie było centrum tamtego świata, wspaniałe i antyczne budowle, które właściwie można odwiedzać aż po dzisiejszy dzień! Dają, większą atrakcję a dziś przedstawimy, 5 miejsc, które warto odwiedzić podczas wycieczki do Rzymu.

Miejsce 5. Bazylika Świętego Piotra, która stoi w centrum Rzymu.

Jednym z dawnych, jak i nowych najważniejszych miejsc, które trzeba, odwiedzić podczas ów pobytu w Rzymie jest, to oczywiście takowa Bazylika Świętego Piotra, która stoi w centrum miasta. Obecna po dziś dzień barokowa budowla jest to tak naprawdę okrzyknięta mianem drugiego kościoła w tym miejscu. Warto zwiedzić ową Bazylikę od razu po przyjeździe do tego miasta.

Miejsce 4. Kościół San Clemente.

W owym Rzymie roi się już od pamiątek historycznych, jeżeli właśnie lubisz, owe historyczne miejsca to Kościół San Clemente jest, dla Ciebie. Został właściwie on wybudowany w IV Wieku na cześć jednego z męczeńskich śmierci z ówczesnych papieży a dokładniej świętego Klemensa.

Miejsce 3. Rzymskie Koloseum, jedno z najstarszych architektowych praca

Kolejne na naszej liście miejsce historyczne, przyciągające mnóstwo ludzi z kraju, jak i obcokrajowców a jest nim Rzymskie Koloseum, które zostało wybudowane już I wieku przez ów cesarza Wespazjana. Koloseum już liczy sobie tyle wieków, że aż trudno na to patrzeć, dlatego jest tak chętne w odwiedzaniu.

Miejsce 2. Forum Romanum

Jest to Koloseum, którego niestety nie da rady już zobaczyć, ponieważ uległo, samo zniszczeniu stało, już tam przed narodzeniem Chrystusa, aż do naszych lat, niestety zostało już zniszczone przez czas, od którego zostało wybudowane, ale warto było wspomnieć o tej atrakcji.

Miejsce 1. Kapitol

Z wcześniejszego drugiego miejsca widoczne są też siedem wzgórz otaczających Rzym, w tym wszystkim jest Kapitol. Większość antycznych budowli, które się tam znajdowały, spłonęły, podczas wielkiego pożaru, w czasach nowożytnych, ale zostało to miejsce odbudowane według wskazówek z dawnej przeszłości, które służyły w dzisiejszej architekturze, by odbudować to miejsce w taki sam sposób, w jakim był.