5 miejsc warte zobaczenia w Hiszpanii

Znacie Hiszpanie z telewizji? Najbardziej swojego czasu popularny serial pamiętniki z wakacji, które właściwie odgrywały się na bajecznych plażach kurortach czy hotelach właśnie w owym kraju. Wybierasz się teraz tam na wycieczkę? To zobacz, co warto, zobaczyć w tym kraju. Przedstawiamy listę 5 miejsc, warte zobaczenia w Hiszpanii.

Miejsce 5. Madryt, stolica Hiszpanii.

Trzeba przyznać, iż stolica Hiszpanii charakteryzuje i wygląda dość znacznie. Miasto jest przepełnione mieszkańcami, ale co najważniejsze podczas podróży do innego kraju to zabytki, które są, właśnie z tym mieście a też ich atrakcje pozwalają, odetchnąć podczas przepychania się przez tłum ludzi.

Są tam nie tylko muzea, ale też i parki ładne krajobrazy miejsca, gdzie można pospacerować kamienice z dawanych lat.

Miejsce 4. Barcelona, stolica Katalonii.

W okresie letnim bardzo ciężko znaleźć wolny hotel w Barcelonę, co roku najazd turystów o każdej porze roku, ale w letnie dni największy tłum ludzi. Miasto samo w sobie posiada przepiękne atrakcje i zabytki takie jak Zamek Trzech Smoków czy też Sagrada Familia. Liczne muzea, mnóstwo plaż parki i najważniejsze dla kibiców piłki nożnej ów stadion Camp Nou.

Miejsce 3. Sewilla, stolica Andaluzji

Najważniejsze w sumie miasto tego regionu, dla owych turystów obowiązkowy punkt odwiedzenia podczas pobytu w Hiszpanii. W letnie pogody temperatura sięga nawet do 40 i więcej stopni, więc jedyne co dla ludzi, którzy uwielbiają, się opalać są, najważniejsze palże i baseny, ale znajdziemy tutaj też wiele innych atrakcji jak muzea, parki czy też piękne zabytkowe budynki.

Miejsce 2. Granada w Hiszpanii.

Miasto o wiele mniejsze niż Sewilla czy też Malaga, ale pod względem liczy, turystów nie ustępuje, żadnemu miastu. Drugi najważniejszy punkt, który powinieneś odwiedzić podczas wycieczki do Hiszpanii. Miasto to perła architektury starożytnej, warte dzielnice zasługują uwagi takie jak: arabska i cygańska z krętymi uliczkami, katedra, pałac Casa del Cabildo Antiquo. Wiele muzeów i owej architektury sprawia, że w lecie jest mnóstwo obcokrajowców odwiedzające owo miasto.

Miejsce 1. Ronda w Hiszpanii.

Ronda nie umywa się inaczej do pozostałych wymienionych miejsc, owo miasto posiada bardzo dużo, jak i nie najwięcej atrakcji w całej Hiszpanii, miasto jest malownicze, dodatkowo kolejnym atutem owego miasta jest to, że zostało one położone pod skalnym urwiskiem i wąwozem przecinające dwie części miasta, które zostały połączone mostem, wiele atrakcji i budynków z czasów starożytności, wciąż tam stoi, posiada również budynki do walk byków muzea czy też liczne punkty widokowe.