Gdzie świeżo upieczeni Narzeczeni mogą zorganizować wesele?

Miłujące się pary postanowiły stanąć na ślubnym kobiercu, przysięgając sobie przed wszystkimi miłość do końca życia. Po ceremonii zaślubin przyjdzie czas na organizację wesela. Gdzie? Wybór sali weselnej to jedna z pierwszych spraw do załatwienia po ogłoszeniu zaręczyn. Tematu nie należy bagatelizować, ponieważ najlepsze sale wynajmowane są zawsze na kilka lat do przodu. Także warto wcześniej wziąć się za szukanie miejsca, aby mieć pewność, że uda się dostać wymarzoną salę?

O co pytać managera sali weselnej?

Wesele w Lublinie można urządzić w wielu pięknych miejscach, których wystrój nawiązuje do stylu angielskiego, nowoczesnego lub tradycyjnego. Jeżeli komuś marzy się wesele w stylu eleganckim, to może zgłosić się do butikowego Hotelu Vesaria (https://www.vesaria.pl/wesela). Wybierając tą lub inną salę, należy uprzednio wcześniej przygotować sobie odpowiedni zestaw pytań. Nawet najpiękniejsza sala może okazać się nieodpowiednim miejscem, jeżeli uwzględni się koszta lub też inne wymogi, które niekiedy są narzucane z góry. Warto przygotować się na to, że wybór sali to czasochłonna decyzja, której należy poświęcić odpowiednią ilość czasu. Z jakimi pytaniami należy wyruszyć do managera sali weselnej?

Ile zapłacę za jedną osobę?

To podstawowe pytanie, które należy zadać już podczas pierwszego spotkania. Przy czym trzeba pamiętać o tym, że należy drążyć, co też jest wliczone w cenę. Jeżeli ktoś planuje wiejski stół, który zostanie dostarczony przez osobę z zewnątrz (lub np. candy bar), należy upewnić się, czy za takie rzeczy trzeba dopłacić. Niestety, ale w wielu przypadkach takie dodatkowe koszta są doliczone. Uzgadniając cenę, należy dopytać o ewentualne korkowe, czyli opłatę za alkohol. Czy sala będzie pobierać za to pieniądze? Nie każda sala pobiera taką opłatę, ale lepiej się co do tego upewnić, zanim jeszcze umowa zostanie podpisana. Przy okazji należy również dopytać o dania, które będą serwowane w trakcie wesela. Jakie menu jest w stanie manager zaoferować? Szczególnie jest to ważne w dobie rosnącej ilości wegan i wegetarian.

Jak długo może trwać zabawa?

Ważne jest również to, jak długo trwa doba hotelowa. W miejscach, gdzie organizowane są wesela, bardzo często można spotkać się z tym, że istnieje możliwość wynajęcia pokoi w atrakcyjnej cenie. Para Młoda ma taki pokój w prezencie od organizatora. W tym wszystkim ważne jest to, aby ustalić, do której można pozostać w hotelu. Tak, aby żadna osoba nie musiała płacić za dodatkową dobę. Należy również upewnić się co do tego, jak długo zabawa może trwać. Niekiedy jest to 4 lub 5. Czasem jednak zabawa jest tak dobra, że aż żal ją kończyć. Warto się zapytać o ewentualną możliwość przedłużenia zabawy. Trzeba mieć jednak świadomość, że często związane jest to z dodatkową opłatą.

Co należy wiedzieć o stołach i dekoracji?

Kolejną kwestią, która należy ustalić jeszcze przed podpisaniem umowy, są stoły. Niektórym gościom wręcz zależy na tym, aby mogli wykorzystać stoły okrągłe, ponieważ to one lepiej wpisują się w ich dekorację weselną. Należy mieć pewność, czy takie stoły są do dyspozycji na sali. Warto również ustalić, czy w cenie można liczyć na dekoracji sali. Jeżeli tak, to jak ona będzie wyglądać. Tak, aby wszystko mogło ze sobą współgrać. Wydawać by się mogło, że wybór sali nie powinien nastręczać większych problemów, ale związanych jest z tym wiele kwestii, które należy ustalić już na samym początku. Chodzi o to, aby wraz ze zbliżającym się weselem, nie trzeba martwić się już o pewne ważne elementy.