Jak Szwecja kontroluje hazard

szwecja

Jak wiadomo, hazard może być źródłem zarówno nieszczęścia, jak i bogactwa. A nieodpowiedzialna gra na prawdziwe pieniądze może szybko sprowadzić nas na samo dno. Poza uzależnieniem możemy przypłacić też za to zdrowiem, spokojem i oszczędnościami. Z tego względu Szwecja zdecydowała się na kontrolowanie hazardu w celu złagodzenia tego nawyku.

Jak więc Szwecja dokonała tak wielu zmian w branży hazardowej? Zaraz przyjrzymy się temu bliżej.

Kategoryzacja firm

Należy zacząć od tego, że rynek szwedzki jest dość liberalny i w dalszym ciągu pozwala prywatnym firmom hazardowym inwestować w kraju. Jednak od samego początku firmy te muszą jasno określić rodzaj swojego zaangażowania. Ten krok zapewnia, że ​​potencjalny konsument wcześniej dokona wiarygodnych wyborów.

Warto zaznaczyć, że istnieje coś takiego jak sektor konkurencyjny, sektor non-profit i sektor szwedzkiego rządu centralnego. Podczas gdy obszar konkurencji koncentruje się na hazardzie i zakładach online, obszar non-profit podkreśla hazard, który nie jest przeznaczony dla zysków. Ten drugi obejmuje loterie krajowe. Z kolei sektor rządu centralnego koncentruje się na grach hazardowych w postaci państwowych automatów żetonowych.

Koncentracja na bezpieczeństwie gracza

Gracze z pewnością docenią projekt, jaki przyjmują szwedzkie zasady hazardowe. Te przepisy dotyczące zakładów mają na celu zachowanie równowagi między wolnością wyboru a ochroną przed nieuczciwymi graczami. Stworzenie dobrego placu zabaw dla wszystkich potencjalnych uczestników z reguły zapewnia płynniejszy proces na dłuższą metę.

Ponadto ma na celu blokowanie transferów między nieautoryzowanymi operatorami a innymi uczestnikami. Właśnie w tym zakresie niezbędne do umożliwienia działalności firm są licencje. Z taką licencją można mieć pewność, że będziemy cieszyć się większym poziomem profesjonalizmu i ochrony swoich praw.

Szwecja kontroluje nowe witryn kasyn online, w tym również kasyn darmowych, już od 2020 roku, monitorując również rozgrywkę na automatach do gier i większe loterie. Z kolei hazard online dostępny jest tylko dla prywatnych firm, które spełniają odpowiednie warunki. Te licencje na hazard kosztują od 400000 do 700000 SEK. Co więcej, licencjonowani eksperci płacą również 18% przychodów z gier na prawdziwe pieniądze.

Zaostrzone zasady etyki hazardowej

Nic nie może mieć większego wpływu na oswajanie nałogów w branży niż przyjęcie etyki. Rząd postanowił podkreślić istotę zachowania etyki hazardowej, zapewniając graczom ubezpieczenie, którego wielu z nich oczekuje. Poza tym prawo wymaga, aby wszystkie firmy bukmacherskie kładły nacisk na wybór samowykluczenia wśród klientów. W ten sposób mogą skorzystać z tych opcji, mając je pod ręką, gdy zajdzie taka potrzeba.

W tym czasie organ regulacyjny, Spelinspektionen, zdecydował się wyeliminować nielegalną działalność. Czarny rynek stanowi poważne zagrożenie dla świętości branży hazardowej. I dopóki te nielegalne firmy nie zostaną zlikwidowane, stosunkowo trudno będzie okiełznać cały rynek. Z tego powodu rząd połączył siły z regulowanymi firmami, aby wyeliminować ten szkopuł. Jednak większość ludzi jest zdania, że ​​surowe zasady mogą być źródłem dla rozwoju nielegalnych firm. Usprawnienie procesów rejestracji i licencjonowania ułatwia firmom wejście na rynek.

A tak wyglądają niektóre przepisy hazardowe, jakie podniosły poziom bezpieczeństwa w szwedzkim hazardzie:

  • Operatorzy muszą chronić uczestników przed problematycznym hazardem
  • Ograniczenia w marketingu hazardowym
  • Gracze mają opcję swobodnego wykluczenia się z hazardu
  • SGA dostarcza komunikaty ostrzegawcze dla hazardzistów online
  • Promowanie i reklamowanie hazardu bez wymaganej licencji jest przestępstwem kryminalnym
  • Operatorzy muszą być licencjonowani zgodnie z przepisami regulatora
  • Wszyscy operatorzy muszą zachowywać poczucie etyki przez cały okres swojej działalności

Przestrzeganie tych przepisów zawsze będzie kluczowe dla utrzymania jak największej dyscypliny w branży. Poza tym przyda się przy odróżnianiu profesjonalizmu od niedozwolonych i nielegalnych przybytków hazardowych.

Wniosek

Kontrolowanie branży hazardowej w Szwecji zawsze było zadaniem podatkowym. Gdy sektor był zaciemniony nielegalnym handlem i brakiem profesjonalizmu, konieczne było wprowadzenie zmian. I jakby nie było, te nowe przepisy okazały się bardzo skuteczne w przywracaniu zdrowego rozsądku branży hazardowej.