Tradycje i zwyczaje, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś

Tradycje i zwyczaje są częścią każdego człowieka i kraju, w którym mieszka. Ale są pewne kultury, które po prostu przekraczają granicę normalności i idą w stronę niezwykłości. Dlatego w tym poście opowiemy Wam o tradycjach i zwyczajach, o których pewnie nie wiedzieliście.

W Danii, jeśli nie jesteś żonaty w dniu twoich 25 urodzin, możesz zostać oblany cynamonem

Ta aromatyczna tradycja wywodzi się podobno sprzed setek lat. W tamtych czasach duńscy kupcy przypraw tak dużo podróżowali, że nie mieli czasu na randki i często pozostawali samotni. Jeśli jesteś singlem w wieku 30 lat, twoja wybrana przyprawa zmienia się z cynamonu na czarny pieprz!

W tajlandzkiej prowincji Lopburi mieszkańcy przygotowują ogromny bufet dla miejscowych małp

Wśród tradycji i zwyczajów Lopburi, ten jest bardzo znany. Odbywający się co roku Festiwal Małpiego Bufetu oddaje hołd makakom, lokalnym małpom, które według wierzeń przynoszą regionowi szczęście. Gospodarze przygotowują prawie 2 tony arbuza, sałaty, ananasa i nie tylko, a następnie pozwalają małpom na wyżerkę. Newsy o egzotycznych kierunkach, takich jak Tajlandia publikuje również portal: https://www.hoteleonline.pl Zajrzyj po więcej inspiracji.

W Oaxaca, w Meksyku, odbywa się masowy festiwal rzeźbienia w rzodkiewce w sezonie świątecznym.

W Noche de los Rábanos, miejscowi rzeźbią rzodkiewki w skomplikowane rzeźby w konkursie, który ma ponad 120 lat. Rzodkiewki użyte do festiwalu nie są tradycyjnymi rzodkiewkami rynkowymi; ta odmiana dorasta do metra długości długości, co czyni ją idealnym materiałem dla masywnych rzeźb.

Co roku Czesi obchodzą święto palenia czarownic, aby odpędzić zło zimy

Co roku 30 kwietnia obywatele Republiki Czeskiej zbierają się na Čarodějnice, więto, którego głównym punktem jest palenie „zimowych czarownic”, manekinów zbudowanych z patyków, słomy i innych materiałów. Mówi się, że ciepło ognia usuwa ostatnie mrozy, zmuszając złe czarownice do odejścia do następnej zimy. Na kolację piecze się kiełbaski na ognisku, jest również dużo picia i tańców.

W Korei Południowej za tabu uważa się używanie czerwonego atramentu do napisania czyjegoś imienia

W przeszłości czerwonym atramentem pisano podobno wyroki śmierci i nazwiska osób aresztowanych. Od tego czasu w kulturze południowokoreańskiej kolor czerwony kojarzy się ze śmiercią i nieszczęściem. Dziś jest to raczej przesąd, ale wiele osób nadal uważa, że pisanie imienia na czerwono jest niegrzeczne.